Висоли - це брак чи ні?


На це питання ми відповідаємо клієнтам ще перед покупкою. Якщо Ви купуєте вібропресовану тротуарну плитку, то прочитайте цю статтю. У ній ми зібрали все, що важливо знати про висолах.


Что такое высолы?
Висоли - це білястий наліт на поверхні бетонних виробів, який неминуче виявляється в результаті нормальної хімічної реакції між цементом і водою. Зазвичай він непомітний або відсутній зовсім, але іноді проявляється так сильно, що змінює колір тротуарної плитки.

Висоли носять тимчасовий характер і з плином часу зникають природним шляхом. Первинні, вторинні і третинні висоли За часом появи висоли поділяють на 3 групи: первинні висоли утворюються в процесі виробництва тротуарної плитки; вторинні висоли з'являються при зберіганні; третинні висоли - в процесі експлуатації покриття. Поява висолів при твердінні бетону На поверхні тротуарної плитки первинні висоли утворюються в результаті природної реакції твердіння бетону. Гідроксид кальцію Са (ОН) 2, який утворюється в процесі твердіння, по капілярах виходить на поверхню плитки і реагує з вуглекислим газом СО2. При цьому утворюється сіль - карбонат кальцію СаСО3.

Для мінімізації появи первинних висолів Baufest висуває особливі вимоги до компонентів бетону, мінеральним складом цементу і технології виробництва. Того, що цей процес не виникне, не гарантує жоден завод.Поява висолів при зберіганні
Негативним фактором, який впливає на утворення висолів при зберіганні, є наявність конденсату або потрапляння вологи в палети, закриті стрейч-плівкою. Найбільша кількість висолів з'являється в місцях зіткнення виробів один з одним, де вода не випаровується тривалий час, наприклад, при складуванні продукції. Створюється так званий «парниковий ефект» .Для того щоб мінімізувати появу висолів при тривалому зберіганні, необхідно забезпечити достатню вентиляцію піддонів з продукцією. Відкривайте піддони, щоб уникнути конденсації вологи на поверхні бетонної плитки.Поява висолів при експлуатації


В освіті теоретичних висолів беруть участь зовнішні чинники. Великий вплив надають гази, що містяться в атмосфері, з'єднання солей в грунтових водах і технологія укладання брусчаткі.Для зменшення появи третинних висолів, особливу увагу приділіть основи, на яке монтується бруківка. Джерелом розчинних солей може бути підстильний шар з цементно-піщаної суміші. Виробники рекомендують укладати плитку на пісок або піско-цементну суміш з низьким вмістом цементу. Забезпечте відведення води з тротуарного покриття. Вода в підставі провокує появу білого нальоту.

Не використовуйте для мощення протиожеледними матеріали з суміші піску з кухонною сіллю, так як вони викликають утворення висолів і руйнують плити.Висоли не є браком


Висоли допускаються на поверхні плит і не впливають на міцність, морозостійкість і стирання виробів. Білий наліт на тротуарній плитці є ненормований параметр, який не зважає дефектом.