Вібропресована або вібролита тротуарна плитка - як вибрати кращу?


Для зручності і облагородження територій люди споконвіку укладали пішохідні доріжки і проїжджі частини. Спочатку використовували при мощенні доріг природний камінь, дерево, плетінку з прутів і інші матеріали, якими багата природа. У наш час покриття доріжок, пішохідних територій, проїжджих частин мають багато рішень. Фантазія і досвід людства значно просунули прогрес в області масштабного виробництва таких довговічних покриттів, як тротуарна плитка або асфальт. Детальніше розглянемо виробництво тротуарної плитки і її типи.

Сьогодні люди вибирають якість і надійність традицій в усьому, в тому числі і облаштування прибудинкових територій, і поліпшення якості дорожніх покриттів в парках і скверах, міських тротуарів.
Чим керуватися при виборі технології виробництва тротуарної плитки?
Яка тротуарна плитка міцніше: вибропрессованная або вибролитая?
Яка плитка підійде для доріжок в саду, а яка - для автостоянки?
На ці та інші питання щодо вибору тротуарної плитки Ви отримаєте експертні відповіді в даній статті.


Вібролита тротуарна плитка
Тротуарну плитку виробляють, в основному, двома способами: вібролиття і вібропресування. Вибролитая плитка виповнюється в найрізноманітніших формах, колірних і дизайнерських рішеннях. Це єдине явну перевагу перед вибропрессованной плиткою. Багато з наших нових клієнтів перекладають покриття з заміною вібролиття плитки через 2-3 роки, посилаючись на швидке руйнування доріжок. Виробники економлять на матеріалах, нехтують технологічними процесами з метою швидшого виробництва, звичайно ж, це негативно позначається на міцності і довговічності продукту. Плитка, вироблена вібролиттям, не виправдовує очікувань споживача. Гарантія на неї, як правило, становить не більше 5 років (вона заявлена ​​виробником тільки усно). Якщо Ви придбали вібролиту плитку, і вона прослужила довше, ніж 5 років, то Вам дуже пощастило - Ваш виробник сумлінний.


Вібропресована тротуарна плитка
Виробництво тротуарної плитки методом вібропресування відбувається на високопродуктивних верстатах. У великих виробників це надійне обладнання провідних світових брендів (наприклад, на нашому заводі - це 2 сучасних лінії німецької фірми Hess). Також, заводами-виробниками тротуарної плитки використовуються лінії вітчизняного та китайського виробництва, не завжди найнадійнішого якості. У чому ж переваги способу напівсухого вібропресування? По-перше, на заводах більш ймовірно дотримання вимог ГОСТу, так як лінії в основному автоматизовані, і матеріали дозуються машиною, а не підручними засобами робітника. По-друге, в вибропрессованной плитці зміст води мінімальний, а це збільшує параметри морозостійкості і водонепроникності, збільшує характеристики міцності бетонних виробів. По-третє, вібропресована плитка, вироблена на заводі, має чітку геометрію, форму, високу міцність, так як тут виключена ручна робота людини при безпосередньому її виготовленні.

На нашому заводі кожна партія виробленого продукту піддається обов'язковому контролю якості. Вібропресована плитка стійка до будь-яких погодних умов і хімічних впливів - це вигідна перевага перед вібролітой плиткою, особливо, якщо необхідна укладка великих площ з дотриманням чітких розмірів і без розбіжностей кладки візерунка.


Процес виробництва вібропресованої тротуарної плитки на заводі BAUFEST
Не вся вибролитая плитка виробляється з порушенням технології, в деяких випадках вона може прослужити більше 10 років. Імовірність зустріти недобросовісного виробника як вібролиття плитки, так і вибропрессованной, все ще залишається великою, а ціна помилки буде обчислюватися десятками тисяч гривень. Тому перед придбанням дорожнього покриття рекомендуємо ознайомитися з відгуками про виробника. Виходячи із завдань мощення, можна визначитися у виборі виду виробництва тротуарної плитки. Вибролитая плитка підійде для укладання невеликих доріжок з урахуванням мінімальних навантажень і дбайливої ​​експлуатації. Якщо потрібно оформити територію великої площі (парк, тротуари, міські прибудинкові території і т. П.), Ділянка з майданчиком під автомобіль, то слід віддати перевагу вібропресованої тротуарної плитки. Також її слід купувати, якщо важливо продовжити термін служби укладається поверхні на довгі роки. Тротуарна плитка BAUFEST прослужить Вам мінімум 25-30 років. Це ще економічно вигідно, оскільки виключені витрати на заміну кладки: витрати на зняття старого покриття, придбання нових матеріалів, витрати на повторну укладання.

За статистикою, клієнти, які змінюють старе покриття з вібролиття плитки, звертаються до нас через 2-5 років, після її покупки. Ціни на вібролиту плитку нижче вибропрессованной орієнтовно на 10-20%. Шляхом нескладних розрахунків отримуємо наступні цифри: Ви купуєте 100 м2 вібролітой тротуарної плитки по 350 грн / м2, разом - 35 000 грн (вартість вибропрессованной плитки на 20% вище - 420 грн / м2). Через 5 років Вам її необхідно замінити, так як старе покриття прийшло в непридатність. Вартість володіння - 7 тис. Грн на рік. Вібропресована плитка: 42 000 грн - покупка, мінімум на 25 років - разом 1680 грн на рік. І це не рахуючи витрат на доставку, укладання тротуарної плитки (двічі), і її демонтаж. Сумнівна економія.

При виборі тротуарної плитки за технологією виробництва пропонуємо користуватися таблицею порівняння, яку ми розробили для Вашої зручності.
Не вся вибролитая плитка виробляється з порушенням технології, в деяких випадках вона може прослужити більше 10 років. Імовірність зустріти недобросовісного виробника як вібролиття плитки, так і вибропрессованной, все ще залишається великою, а ціна помилки буде обчислюватися десятками тисяч гривень. Тому перед придбанням дорожнього покриття рекомендуємо ознайомитися з відгуками про виробника.