Як вибрати виробника тротуарної плитки?
Вам необхідно вибирати тротуарну плитку для ділянки? Хотілося б знайти надійного виробника, у якого якісна продукція з гідним терміном експлуатації? Ознайомтеся з нашими порадами, вони допоможуть Вам зробити правильний вибір. Якість і термін служби плитки залежать перш за все від виробника: яка сировина він використовує, чи дотримується рецептуру і технологію виробництва, контролює чи відповідність вимогам стандартів.

Недобросовісні виробники не така вже й рідкість, особливо сьогодні, коли тротуарна плитка користується високим попитом покупців, які прагнуть до благоустрою як приватних котеджних і дачних ділянок, так і міських просторів.

Детальніше про переваги і недоліки різних методів виробництва тротуарної плитки ми розповіли в статті «Вібропресована або вибролитая тротуарна плитка - як вибрати кращу?». Нагадаємо, що в західному регіоні нашої країни, з урахуванням погодних умов, краще використовувати саме вібропресовану плитку: вона стійка до будь-яких погодних умов і хімічних впливів. За нашою статистикою, покриття з вібролиття плитки змінюють в середньому через 2-5 років після її купівлі, тоді як термін служби вібропресованих виробів починається від 10 років. Термін служби тротуарної плитки BAUFEST, наприклад, становить 30 років.

Вібропресована плитка часто буває низької якості, що безпосередньо залежить від сумлінності виробника. Порушення технології, економія на сировину і терміни виробництва позначаються на продукції: плитка виходить недовговічною, швидко втрачає зовнішній вигляд, через кілька років потребує заміни, а це для покупця додаткові фінансові витрати.Збираємо інформацію
Відгуки і досвід роботи
У вік Інтернету знайти інформацію про будь-якому виробнику не складе труднощів, включаючи відгуки інших покупців на порталах і форумах. Якщо негативних відгуків виявиться багато, то варто задуматися про доцільність покупки у даного виробника. Те ж стосується і часу його перебування на ринку будівельних матеріалів: досвід роботи повинен становити кілька років.

Відкритість виробника
Великі і надійні виробники зацікавлені в розміщенні у відкритому доступі докладної інформації про себе: на своєму сайті публікують новини компанії, паспорти і сертифікати відповідності, подяки, відгуки і т. Д. Радимо подивитися проекти, реалізовані з використанням продукції компанії, - вони служать наочним показником можливостей виробника і красномовно говорять про його репутації на ринку будматеріалів. Портфоліо з об'єктами в Київській області та сусідніх областях, упорядкованих з плиткою BAUFEST, можна подивитися в розділі "реалізовані проекти".

Наявність власної лабораторії
Рівень довіри виробнику значно підвищує і наявність у нього власної лабораторії та відділу технічного контролю: фахівці проводять випробування плитки на пресі, з метою перевірки дотримання вимог стандартів та відповідності марки міцності (для тротуарної плитки допустиме значення за ГОСТом - не нижче 300). Виробник звертається також в незалежні лабораторії, тобто може пред'явити замовнику документацію, що підтверджує відповідність всім вимогам якості: паспорта, сертифікати і т. Д. При очному знайомстві з виробничою компанією обов'язково поцікавтеся, скільки циклів заморозки-розморозки здатні витримати вироби, які міцності плитки або бордюрів. Фахівці BAUFEST регулярно проводять випробування на морозостійкість, з певною періодичністю вибираючи зразки з партії, - плитка витримує 200 циклів (коливання температур від - 20 до + 20 градусів в насиченому водою стані).

Гарантія виробника і відповідність ДСТУ
Зверніть увагу на гарантію виробника, гарантійні умови і відповідність вимогам діючих стандартів якості. Нещодавно (01 березня 2018 г.) введено в дію міждержавний стандарт ГОСТ 17608-2017, що конкретизує вимоги до якості тротуарних плит. За ГОСТом виробник зобов'язаний гарантувати відповідність виробів, що випускаються вимогам стандарту протягом 3-х років, при дотриманні умов експлуатації.

Доставка на об'єкт
Можливість доставки - необов'язковий, але важливий критерій. Він показує, наскільки виробник зацікавлений у співпраці зі своїм клієнтом. Особливо він значущий при великому замовленні плитки, який може спричинити додаткові труднощі і фінансові витрати на перевезення матеріалу до потрібного місця.

Уточніть у виробника, чи входить у вартість доставки, крім оплати кілометражу, ще й розвантаження кожного піддону. Варто звернути увагу і на таку деталь - іноді виробники включають в розрахунок вартості заставну вартість дерев'яних піддонів, з якими плитка буде транспортуватися на об'єкт клієнта, що збільшує і загальну вартість замовлення. Менеджери BAUFEST, озвучуючи вартість доставки, називають остаточну суму без подальших доплат. Доставку можна оплатити як при безпосередньому оформленні замовлення на тротуарну плитку, так і після розвантаження машини - водієві.

Якість виробів можна перевірити самостійно, нелабораторнимі способами. Є кілька простих способів перевірки, які можна використовувати, щоб оцінити якість бруківки, вибираючи виробника.

Для цього:
1) Зверніть увагу на вагу плитки - чим вона легше, тим нижче її якість.
2) Розколіть плитку і подивіться, яка вона всередині - не повинно бути порожнеч і великих фракцій каменю; якщо структура пухка і пориста, то від такого продукту впевнено відмовтеся.
3) Проведіть експрес-тест на вбирання виробом вологи: для цього помістіть зразки різних виробників в ємність, заповнену на 1-2 см водою, і порівняйте, як швидко і скільки води вона поглинає. Чим вище швидкість водопоглинання (капілярного підсосу), тим гірше якість плитки і її морозостійкість.
4) Вдарте два зразка плитки один об одного: у якісної плитки звук вийде дзвінким.
5) Спробуйте подряпати виріб будь-яким гострим металевим предметом. Якщо після цього залишається глибока ямка, то краще утриматися від покупки.
6) Уважно придивіться до кольору плитки: занадто яскравий тон вироби - далеко не завжди позитивна риса продукції. Насиченість може досягатися за рахунок надмірного вмісту барвника в складі вироби, що неминуче прискорює процес руйнування і зносу. Важливо дотримання рецептури.

Неякісна бруківка, яку привіз один з наших клієнтів, буквально розсипалася в руках

Економлячи на першій покупці тротуарної плитки, Ви ризикуєте вже через кілька років або навіть раніше зіткнутися з необхідністю її заміни. При цьому витративши гроші на демонтаж зруйнованої плитки і укладання нової, втративши час на вибір, чергову покупку і укладання мощення. Щоб збільшити термін служби плитки, користуватися гарним і міцним покриттям доріжок на Вашій ділянці, вивчіть також рекомендації з укладання і експлуатації тротуарної плитки, бордюру, лотків. Сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам прийняти правильне рішення при виборі виробника, а тротуарна плитка прослужить довго.